Microchip Technology SY100EL14VZC
SY100EL14VZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL14VZC
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:5 20SOIC
Datasheet Download
SY100EL14VZC.pdf
Availability of SY100EL14VZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL14VZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL14VZC
Internal Part NumberEIS-SY100EL14VZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package38
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputECL, PECL
OutputECL, PECL
Frequency - Max-
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL14VZC
Related LinksSY100E, SY100EL14VZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL14VZC Details Description
Related parts for SY100EL14VZC
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 9.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRNK LOW TEMP 1/16" 75' BLK datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
BOOTSEAL 15/32 BLACK HEX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.75 OHM 5% 4W 8230 datasheet.pdf
IC DUAL LINE DRVR ADJ-SR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FDDROP SCA BOTH ENDS 2.5K' DIELE datasheet.pdf
LED DRIVER 200W 1050MA DIMMABLE datasheet.pdf