Microchip Technology SY100EL16VCZI-TR
SY100EL16VCZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VCZI-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VCZI-TR.pdf
Availability of SY100EL16VCZI-TR
QUANTITY
SY100EL16VCZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VCZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VCZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VCZI-TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VCZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VCZI-TR Details Description
Related parts for SY100EL16VCZI-TR
SWITCH REED MAG SPST 5-15AT datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.2W PC PIN datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 4K 8DIP datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3ST 8BIT INV 24TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
HAN-POWER T SYPCEM M25 datasheet.pdf
RES SMD 0.013 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf