Microchip Technology SY100EL16VDZI-TR
SY100EL16VDZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VDZI-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 16-SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VDZI-TR.pdf
Availability of SY100EL16VDZI-TR
QUANTITY
SY100EL16VDZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VDZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VDZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VDZI-TR
Related LinksSY100EL1, SY100EL16VDZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VDZI-TR Details Description
Related parts for SY100EL16VDZI-TR
CONN RECEPT HR 12POS 2.5MM BLACK datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf
ADAPTER MOUNT 100GC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 0.45-5.5V 6A 33W datasheet.pdf