Microchip Technology SY100EL16VOKG
SY100EL16VOKG picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VOKG
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 3.3/5V 10-MSOP
Datasheet Download
SY100EL16VOKG.pdf
Availability of SY100EL16VOKG
QUANTITY
SY100EL16VOKG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VOKG
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VOKG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Assembly Site 03/Mar/2014
Multiple Devices Datasheet Update 15/Aug/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingBulk
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VOKG
Related LinksSY100E, SY100EL16VOKG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VOKG Details Description
Related parts for SY100EL16VOKG
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 15A 9V datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 10V T/H datasheet.pdf