Microchip Technology SY100EL16VZC-TR
SY100EL16VZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VZC-TR.pdf
Availability of SY100EL16VZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL16VZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL16VZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL16VZC-TR
MOSFET N-CH 60V 12A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 56 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10SKT CRIMP datasheet.pdf
POWERSTRIPPER AUTO 16-20 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf