Microchip Technology SY100EL16VZC
SY100EL16VZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL16VZC
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RECEIVER 5V/3.3V DIFF 8SOIC
Datasheet Download
SY100EL16VZC.pdf
Availability of SY100EL16VZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL16VZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL16VZC
Internal Part NumberEIS-SY100EL16VZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL16VZC
Related LinksSY100E, SY100EL16VZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL16VZC Details Description
Related parts for SY100EL16VZC
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 5% 100V 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A GOLD .100 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 64-107V 1.4A datasheet.pdf
FAN FILTER REPLACEMENT 2PER PKG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 62 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 1/10W 0201 datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf