Microchip Technology SY100EL31ZG
SY100EL31ZG picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL31ZG
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC
Datasheet Download
SY100EL31ZG.pdf
Availability of SY100EL31ZG
QUANTITY
SY100EL31ZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL31ZG
Internal Part NumberEIS-SY100EL31ZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series100EL
PackagingTube
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.8GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.2 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent32mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL31ZG
Related LinksSY100, SY100EL31ZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL31ZG Details Description
Related parts for SY100EL31ZG
LED 7-SEG .4" 4DGT YELL-ORNG CA datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR HUMIDITY 5V 3.5% SIP datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDTX2 1A 28V datasheet.pdf
CLEAN & FINISH DISC 6X1/4" T datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf