Microchip Technology SY100EL34LZG-TR
SY100EL34LZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL34LZG-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN /2/4/8 3.3/5V 16-SOIC
Datasheet Download
SY100EL34LZG-TR.pdf
Availability of SY100EL34LZG-TR
QUANTITY
SY100EL34LZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL34LZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL34LZG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max-
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL34LZG-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL34LZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL34LZG-TR Details Description
Related parts for SY100EL34LZG-TR
THERMAL PAD RECT .005" Q3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB50 DIE CAST datasheet.pdf
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR US8 datasheet.pdf
RES 100 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf