Microchip Technology SY100EL34ZG-TR
SY100EL34ZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL34ZG-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN /2/4/8 3.3/5V 16-SOIC
Datasheet Download
SY100EL34ZG-TR.pdf
Availability of SY100EL34ZG-TR
QUANTITY
SY100EL34ZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL34ZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL34ZG-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max-
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL34ZG-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL34ZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL34ZG-TR Details Description
Related parts for SY100EL34ZG-TR
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 160A ISOPLUS I4 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.4A 8-TSSOP datasheet.pdf
RES 360K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ELECT CONTROL PUSHBUTTON SWITCH datasheet.pdf
PLUG-IN BRIDGE 6POS BLUE datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 98MM datasheet.pdf