Microchip Technology SY100EL38LZC-TR
SY100EL38LZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL38LZC-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN /2 /4/6 5/3.3V 20SOIC
Datasheet Download
SY100EL38LZC-TR.pdf
Availability of SY100EL38LZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL38LZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL38LZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL38LZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL38LZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL38LZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL38LZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL38LZC-TR
CONN HEADER 2POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 15A TO262-3 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC LIION CHRGR USB/AC-IN 10DFN datasheet.pdf
IC 5.0V SUPPLY MONITOR SOT-23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf