Microchip Technology SY100EL38LZG-TR
SY100EL38LZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL38LZG-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN /2 /4/6 3.3/5V 20SOIC
Datasheet Download
SY100EL38LZG-TR.pdf
Availability of SY100EL38LZG-TR
QUANTITY
SY100EL38LZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL38LZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL38LZG-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series100EL, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL38LZG-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL38LZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL38LZG-TR Details Description
Related parts for SY100EL38LZG-TR
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
BERGSTIK STR 36P PIN datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 3.81MM VERT OR datasheet.pdf
IC FPGA 129 I/O 301MBGA datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1512 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
FERRITE CHIP POWER SMD datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
PT 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220F datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 63 V datasheet.pdf