Microchip Technology SY100EL92ZC-TR
SY100EL92ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EL92ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR TRIPLE 20-SOIC
Datasheet Download
SY100EL92ZC-TR.pdf
Availability of SY100EL92ZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EL92ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EL92ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EL92ZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EL
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit3
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVPECL, PECL
Output SignalPECL, LVPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EL92ZC-TR
Related LinksSY100EL, SY100EL92ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EL92ZC-TR Details Description
Related parts for SY100EL92ZC-TR
WIRE MARKER B/W .55-.98"20PC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET SODIMM 144POS datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLUE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
ADJ(DJ) RELAY(FLUX, 2A, 2-COIL L datasheet.pdf
CAP FILM 0.2UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf