Microchip Technology SY100ELT20VZG
SY100ELT20VZG picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT20VZG
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR PECL TTL DFF 8SOIC
Datasheet Download
SY100ELT20VZG.pdf
Availability of SY100ELT20VZG
QUANTITY
SY100ELT20VZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT20VZG
Internal Part NumberEIS-SY100ELT20VZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT20VZG
Related LinksSY100E, SY100ELT20VZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT20VZG Details Description
Related parts for SY100ELT20VZG
CONN HEADER 12POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
RES 649 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf