Microchip Technology SY100ELT21LZI-TR
SY100ELT21LZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT21LZI-TR
Brief Description
IC TRANSLATOR 3.3V DIFF 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT21LZI-TR.pdf
Availability of SY100ELT21LZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100ELT21LZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT21LZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100ELT21LZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVPECL
Output SignalLVTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT21LZI-TR
Related LinksSY100ELT, SY100ELT21LZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT21LZI-TR Details Description
Related parts for SY100ELT21LZI-TR
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS LP 32-QFN datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC OS 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A MED datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM SMD datasheet.pdf