Microchip Technology SY100ELT25ZC
SY100ELT25ZC picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT25ZC
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR DIFF 8-SOIC
Datasheet Download
SY100ELT25ZC.pdf
Availability of SY100ELT25ZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100ELT25ZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT25ZC
Internal Part NumberEIS-SY100ELT25ZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalECL
Output SignalTTL
Output TypeNon-Inverted
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT25ZC
Related LinksSY100E, SY100ELT25ZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT25ZC Details Description
Related parts for SY100ELT25ZC
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 35MM X 35MM X 14.5MM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 167 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
3/16 INCH DUAL HST BK(960/1.25 I datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC778LP6CE datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.1KV RADIAL datasheet.pdf