Microchip Technology SY100ELT982KC-TR
SY100ELT982KC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100ELT982KC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR PECL-CML 10-MSOP
Datasheet Download
SY100ELT982KC-TR.pdf
Availability of SY100ELT982KC-TR
QUANTITY
SY100ELT982KC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100ELT982KC-TR
Internal Part NumberEIS-SY100ELT982KC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100ELT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit1
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalPECL
Output SignalCML
Output TypeDifferential
Data Rate1.25Gbps
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100ELT982KC-TR
Related LinksSY100ELT, SY100ELT982KC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100ELT982KC-TR Details Description
Related parts for SY100ELT982KC-TR
CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES 10M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER 133MHZ 8CH 3.3V 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
SR BTS CS CB 30ASYCP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf