Microchip Technology SY100EP14UK4C
SY100EP14UK4C picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP14UK4C
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Brief Description
IC CLK BUFFER 2:5 2GHZ 20TSSOP
Datasheet Download
SY100EP14UK4C.pdf
Availability of SY100EP14UK4C
QUANTITY
SY100EP14UK4C Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP14UK4C
Internal Part NumberEIS-SY100EP14UK4C
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package296
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Buffers, Drivers
Series100EP, Precision Edge®, ECL Pro®
PackagingTube
TypeFanout Buffer (Distribution), Multiplexer
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output2:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
InputHSTL, LVECL, LVPECL
OutputLVECL, LVPECL
Frequency - Max2GHz
Voltage - Supply2.37 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Supplier Device Package20-TSSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP14UK4C
Related LinksSY100E, SY100EP14UK4C Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP14UK4C Details Description
Related parts for SY100EP14UK4C
MOSFET N-CH 30V 32A DIRECTFET datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
UM1860 MAT 10M QD CABLE, FD2 datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf