Microchip Technology SY100EP16LSKI
SY100EP16LSKI picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP16LSKI
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC LINE RCVR SGL DIFF 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EP16LSKI.pdf
Availability of SY100EP16LSKI
QUANTITY
SY100EP16LSKI Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP16LSKI
Internal Part NumberEIS-SY100EP16LSKI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage2.375 V ~ 3.6 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP16LSKI
Related LinksSY100E, SY100EP16LSKI Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP16LSKI Details Description
Related parts for SY100EP16LSKI
RES SMD 18.7 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Header 38 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
IC OSC VCXO 1124MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf