Microchip Technology SY100EP16VKG
SY100EP16VKG picture photo
Mfg. Part Number
SY100EP16VKG
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC LN RCVR DIFF 3.3V/5V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EP16VKG.pdf
Availability of SY100EP16VKG
QUANTITY
SY100EP16VKG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EP16VKG
Internal Part NumberEIS-SY100EP16VKG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Assembly Site 03/Mar/2014
Multiple Devices Datasheet Update 15/Aug/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series100EP
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver/Driver
Supply Voltage3 V ~ 5.5 V
Number of Bits-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EP16VKG
Related LinksSY100E, SY100EP16VKG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EP16VKG Details Description
Related parts for SY100EP16VKG
CONN HEADER 10POS DL R/A 30GOLD datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 600MA 700 MOHM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 11A datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA DO213AA datasheet.pdf