Microchip Technology SY100EPT22VKI-TR
SY100EPT22VKI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY100EPT22VKI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY100EPT22VKI-TR.pdf
Availability of SY100EPT22VKI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100EPT22VKI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100EPT22VKI-TR
Internal Part NumberEIS-SY100EPT22VKI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series100EPT
PackagingTape & Reel (TR)
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit2
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalLVCMOS, LVTTL
Output SignalLVPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100EPT22VKI-TR
Related LinksSY100EPT, SY100EPT22VKI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100EPT22VKI-TR Details Description
Related parts for SY100EPT22VKI-TR
TEST METER INS RESISTANCE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAM TOOLSTICK F410 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .25AU 30POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DC TO DC CONVERTER 2.5V 25A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915 datasheet.pdf