Microchip Technology SY100S317FC
SY100S317FC picture photo
Mfg. Part Number
SY100S317FC
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE OA/OAI TRIPLE 24-CERPACK
Datasheet Download
SY100S317FC.pdf
Availability of SY100S317FC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY100S317FC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100S317FC
Internal Part NumberEIS-SY100S317FC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series100S
PackagingTube
Logic TypeAND/OR Gate
Number of Circuits3
Number of Inputs12 Input (4, 4, 4)
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.2 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-CQFlatpack, Cerpack
Supplier Device Package24-CerPack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100S317FC
Related LinksSY100, SY100S317FC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100S317FC Details Description
Related parts for SY100S317FC
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V datasheet.pdf
BLADE HEX SOCKET 9/32" 5.51" datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
TERMINAL MARKING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 21POS .23M datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RAST 5 HDR ASSY 3POS datasheet.pdf
TOOLBOX MATLAB MBD MC56F82XX datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf