Microchip Technology SY100S834LZG
SY100S834LZG picture photo
Mfg. Part Number
SY100S834LZG
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GEN 3.3/5V 16-SOIC
Datasheet Download
SY100S834LZG.pdf
Availability of SY100S834LZG
QUANTITY
SY100S834LZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY100S834LZG
Internal Part NumberEIS-SY100S834LZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
SeriesPrecision Edge®
PackagingTube
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:3
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max-
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY100S834LZG
Related LinksSY100S, SY100S834LZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY100S834LZG Details Description
Related parts for SY100S834LZG
JUMPER FOR SAKG 32/70 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT datasheet.pdf
BOTTOM CAP datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT CRIMP datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 15NS 100TQFP datasheet.pdf
CABLE TIE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
37POS F R/A .FILT TY5 .590 datasheet.pdf