Microchip Technology SY10EL04ZC-TR
SY10EL04ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL04ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE AND/NAND 2-INPUT 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EL04ZC-TR.pdf
Availability of SY10EL04ZC-TR
QUANTITY
SY10EL04ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL04ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL04ZC-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeAND/NAND Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL04ZC-TR
Related LinksSY10EL, SY10EL04ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL04ZC-TR Details Description
Related parts for SY10EL04ZC-TR
CONN PWR JCK 2.0 X 6.6MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECT OD 2.2V 5TSOP datasheet.pdf
LENS FOR OSRAM OS DRAGON 4 UP datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf