Microchip Technology SY10EL07ZC-TR
SY10EL07ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL07ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Brief Description
IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EL07ZC-TR.pdf
Availability of SY10EL07ZC-TR
QUANTITY
SY10EL07ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL07ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL07ZC-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Gates and Inverters - Multi-Function, Configurable
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeXOR/XNOR Gate
Number of Circuits1
Number of Inputs2
Schmitt Trigger InputNo
Output TypeDifferential
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL07ZC-TR
Related LinksSY10EL, SY10EL07ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL07ZC-TR Details Description
Related parts for SY10EL07ZC-TR
IC DAC 10BIT QUAD 4.096V 16QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 15W datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3RD-LEVEL datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
TV 6C 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf