Microchip Technology SY10EL16VAKI
SY10EL16VAKI picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VAKI
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY10EL16VAKI.pdf
Availability of SY10EL16VAKI
QUANTITY
SY10EL16VAKI Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VAKI
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VAKI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VAKI
Related LinksSY10EL, SY10EL16VAKI Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VAKI Details Description
Related parts for SY10EL16VAKI
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 15VOUT SIP DL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.8A 10WSON datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
COAX CABLE-STANDARD P datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 2" BK datasheet.pdf