Microchip Technology SY10EL16VAZC
SY10EL16VAZC picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VAZC
Manufacturer
Product Category
Logic - Specialty Logic
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EL16VAZC.pdf
Availability of SY10EL16VAZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EL16VAZC Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VAZC
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VAZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Specialty Logic
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VAZC
Related LinksSY10EL, SY10EL16VAZC Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VAZC Details Description
Related parts for SY10EL16VAZC
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 8POS OR datasheet.pdf
RES SMD 0.909 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 1506 datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED CYAN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT .38" datasheet.pdf
MICRO 15C S 6" WHT JACKP datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf