Microchip Technology SY10EL16VCKI-TR
SY10EL16VCKI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VCKI-TR
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY10EL16VCKI-TR.pdf
Availability of SY10EL16VCKI-TR
QUANTITY
SY10EL16VCKI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VCKI-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VCKI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VCKI-TR
Related LinksSY10EL1, SY10EL16VCKI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VCKI-TR Details Description
Related parts for SY10EL16VCKI-TR
RELAY SSR 90A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 4K EE 8-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 5W DO214AA datasheet.pdf
CONN SPLICE KNIFE 12-10AWG PIDG datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY 20 GOLD 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.0MM datasheet.pdf