Microchip Technology SY10EL16VEKI
SY10EL16VEKI picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL16VEKI
Brief Description
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-MSOP
Datasheet Download
SY10EL16VEKI.pdf
Availability of SY10EL16VEKI
QUANTITY
SY10EL16VEKI Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL16VEKI
Internal Part NumberEIS-SY10EL16VEKI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Series10EL
PackagingTube
Logic TypeDifferential Receiver
Supply Voltage3.3V, 5V
Number of Bits1
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package8-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL16VEKI
Related LinksSY10EL, SY10EL16VEKI Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL16VEKI Details Description
Related parts for SY10EL16VEKI
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 100V datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
BUFFER BLOCK 22.5V 2.5A datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 453 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf