Microchip Technology SY10EL31ZI-TR
SY10EL31ZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL31ZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8SOIC
Datasheet Download
SY10EL31ZI-TR.pdf
Availability of SY10EL31ZI-TR
QUANTITY
SY10EL31ZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL31ZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL31ZI-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionSet(Preset) and Reset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.8GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.75 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent32mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL31ZI-TR
Related LinksSY10EL, SY10EL31ZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL31ZI-TR Details Description
Related parts for SY10EL31ZI-TR
PWR CORD IEC STRAIGHT-PWR PLUG datasheet.pdf
FIXED IND 6.3UH 1.3A 100 MOHM datasheet.pdf
CONN GENDER CHANGER 3P-3P F-M datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 9SIP datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOD COVER datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.02A 340 MOHM datasheet.pdf