Microchip Technology SY10EL32VZI-TR
SY10EL32VZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL32VZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Counters, Dividers
Brief Description
IC DIVIDER /2 5V/3.3V 8-SOIC
Datasheet Download
SY10EL32VZI-TR.pdf
Availability of SY10EL32VZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EL32VZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL32VZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL32VZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Counters, Dividers
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
Logic TypeDivide-by-2
DirectionUp
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
ResetAsynchronous
Timing-
Count Rate3GHz
Trigger TypePositive, Negative
Voltage - Supply3.3 V ~ 5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL32VZI-TR
Related LinksSY10EL3, SY10EL32VZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL32VZI-TR Details Description
Related parts for SY10EL32VZI-TR
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FET RF LDMOS 200W H-37260-2 datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 730MA 248 MOHM datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HAZARDOUS LOCATION datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CIR BRKR 10A 32VDC ROCKER datasheet.pdf