Microchip Technology SY10EL35ZG
SY10EL35ZG picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL35ZG
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC
Datasheet Download
SY10EL35ZG.pdf
Availability of SY10EL35ZG
QUANTITY
SY10EL35ZG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL35ZG
Internal Part NumberEIS-SY10EL35ZG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package95
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EL
PackagingTube
FunctionReset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.2GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.75 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent32mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL35ZG
Related LinksSY10E, SY10EL35ZG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL35ZG Details Description
Related parts for SY10EL35ZG
STD PLASTISOL 10 POS DIP SWITCH datasheet.pdf
IC BATT CHRG CNTRL LI-ION 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
VGA MONITOR EXTENSION CABLE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
POT 250K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 860MA 650 MOHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf