Microchip Technology SY10EL35ZI-TR
SY10EL35ZI-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL35ZI-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC
Datasheet Download
SY10EL35ZI-TR.pdf
Availability of SY10EL35ZI-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EL35ZI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL35ZI-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL35ZI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionReset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.2GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive Edge
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.75 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent32mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL35ZI-TR
Related LinksSY10EL, SY10EL35ZI-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL35ZI-TR Details Description
Related parts for SY10EL35ZI-TR
CAP CER 1UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 40A 277VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 10TMLF datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 10AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES SMD 167 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf