Microchip Technology SY10EL38LZG-TR
SY10EL38LZG-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL38LZG-TR
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLK GEN /2 /4/6 3.3/5V 20SOIC
Datasheet Download
SY10EL38LZG-TR.pdf
Availability of SY10EL38LZG-TR
QUANTITY
SY10EL38LZG-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL38LZG-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL38LZG-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesClock System Design
High-Speed PECL and LVPECL Termination
PCN Assembly/OriginWafer Size Update 02/Sep/2015
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series10EL, Precision Edge®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeClock Generator
PLLNo
InputECL, PECL
OutputClock
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:5
Differential - Input:OutputYes/Yes
Frequency - Max1GHz
Divider/MultiplierYes/No
Voltage - Supply3 V ~ 3.8 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package20-SOIC W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL38LZG-TR
Related LinksSY10EL3, SY10EL38LZG-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL38LZG-TR Details Description
Related parts for SY10EL38LZG-TR
JUMPER-H1507TR/A2015R/H1507TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR PHOTO TB NPN 18M METAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 121MAPBGA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTR NON-ISO 0.60-3.6V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11.5K OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 2.202K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.5" datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf