Microchip Technology SY10EL51ZC-TR
SY10EL51ZC-TR picture photo
Mfg. Part Number
SY10EL51ZC-TR
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC
Datasheet Download
SY10EL51ZC-TR.pdf
Availability of SY10EL51ZC-TR
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10EL51ZC-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EL51ZC-TR
Internal Part NumberEIS-SY10EL51ZC-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EL
PackagingTape & Reel (TR)
FunctionReset
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock2.8GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-4.75 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent29mA
Input Capacitance-
Operating Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EL51ZC-TR
Related LinksSY10EL, SY10EL51ZC-TR Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EL51ZC-TR Details Description
Related parts for SY10EL51ZC-TR
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6.5A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 12A DO4 datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 60POS datasheet.pdf