Microchip Technology SY10EP52VKG
SY10EP52VKG picture photo
Mfg. Part Number
SY10EP52VKG
Manufacturer
Product Category
Logic - Flip Flops
Brief Description
IC D-TYPE POS/NEG 8MSOP
Datasheet Download
SY10EP52VKG.pdf
Availability of SY10EP52VKG
QUANTITY
SY10EP52VKG Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10EP52VKG
Internal Part NumberEIS-SY10EP52VKG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginQualification Assembly Site 03/Mar/2014
Multiple Devices Datasheet Update 15/Aug/2014
Wafer Size Update 02/Sep/2015
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Flip Flops
Series10EP
PackagingTube
FunctionStandard
TypeD-Type
Output TypeDifferential
Number of Elements1
Number of Bits per Element1
Frequency - Clock4GHz
Max Propagation Delay @ V, Max CL-
Trigger TypePositive, Negative
Current - Output High, Low-
Voltage - Supply-3 V ~ -5.5 V
Current - Quiescent47mA
Input Capacitance-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10EP52VKG
Related LinksSY10E, SY10EP52VKG Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10EP52VKG Details Description
Related parts for SY10EP52VKG
FUSE GLASS 3.15A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM24T/MC24G/MDM24T datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 60A TO-3PN datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 6.3V 20% 2924 datasheet.pdf
M12 TO M12 CONNECTOR 26 AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 5% 630VDC datasheet.pdf