Microchip Technology SY10H351JZ
SY10H351JZ picture photo
Mfg. Part Number
SY10H351JZ
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR QUAD PECL 20-PLCC
Datasheet Download
SY10H351JZ.pdf
Availability of SY10H351JZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10H351JZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10H351JZ
Internal Part NumberEIS-SY10H351JZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit4
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL, NMOS
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10H351JZ
Related LinksSY10H, SY10H351JZ Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10H351JZ Details Description
Related parts for SY10H351JZ
RECT BRIDGE GPP 12A 200V GBPC-W datasheet.pdf
RES SMD 1.91KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN ADAPTER TNC KIT 18PCS datasheet.pdf
CAP ARRAY 560PF 200V X7R 0612 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/08/180 1.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf