Microchip Technology SY10H351JZ
SY10H351JZ picture photo
Mfg. Part Number
SY10H351JZ
Manufacturer
Product Category
Logic - Translators, Level Shifters
Brief Description
IC TRANSLATOR QUAD PECL 20-PLCC
Datasheet Download
SY10H351JZ.pdf
Availability of SY10H351JZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SY10H351JZ Order Process
Ship out your order
Specifications of SY10H351JZ
Internal Part NumberEIS-SY10H351JZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package48
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLogic - Translators, Level Shifters
Series10H
PackagingTube
Translator TypeMixed Signal
Channel TypeUnidirectional
Number of Circuits1
Channels per Circuit4
Voltage - VCCA-
Voltage - VCCB-
Input SignalTTL, NMOS
Output SignalPECL
Output TypeDifferential
Data Rate-
Operating Temperature0°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case20-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package20-PLCC (9x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SY10H351JZ
Related LinksSY10H, SY10H351JZ Datasheet, Microchip Technology Distributor
SY10H351JZ Details Description
Related parts for SY10H351JZ
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 17.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 17.3V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 400MW SOD2 datasheet.pdf
LED 470NM BLUE 1W SMD 6 X 6 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPA2014D1 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf