ON Semiconductor SZ1SMA22AT3G
SZ1SMA22AT3G picture photo
Mfg. Part Number
SZ1SMA22AT3G
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMA
Datasheet Download
SZ1SMA22AT3G.pdf
Availability of SZ1SMA22AT3G
QUANTITY
SZ1SMA22AT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZ1SMA22AT3G
Internal Part NumberEIS-SZ1SMA22AT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)11.3A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency540pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZ1SMA22AT3G
Related LinksSZ1SMA, SZ1SMA22AT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZ1SMA22AT3G Details Description
Related parts for SZ1SMA22AT3G
PHOTODETECTOR UNTERM SM PIGTAIL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 30LQFN datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PLC SPLITTER 1X64 P-GRADE 1M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf