ON Semiconductor SZ1SMB22AT3G
SZ1SMB22AT3G picture photo
Mfg. Part Number
SZ1SMB22AT3G
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Datasheet Download
SZ1SMB22AT3G.pdf
Availability of SZ1SMB22AT3G
QUANTITY
SZ1SMB22AT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZ1SMB22AT3G
Internal Part NumberEIS-SZ1SMB22AT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency730pF @ 1MHz
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AA, SMB
Supplier Device PackageSMB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZ1SMB22AT3G
Related LinksSZ1SMB, SZ1SMB22AT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZ1SMB22AT3G Details Description
Related parts for SZ1SMB22AT3G
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 24POS datasheet.pdf
CHASSIS ALUM NATURAL 17"L X 13"W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 600V 10A TO-247AD datasheet.pdf
HEX KEY T-HANDLE 5/16" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 80.6OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ASYNC FIFO MEM 256X9 32-PLCC datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 DUAL WALL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CIR 28C 28#16 SKT PLUG RTANG datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 1% 63VDC AXIAL datasheet.pdf