ON Semiconductor SZBZX84C27ET1G
SZBZX84C27ET1G picture photo
Mfg. Part Number
SZBZX84C27ET1G
Brief Description
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3
Datasheet Download
SZBZX84C27ET1G.pdf
Availability of SZBZX84C27ET1G
QUANTITY
SZBZX84C27ET1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZBZX84C27ET1G
Internal Part NumberEIS-SZBZX84C27ET1G
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±7%
Power - Max225mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZBZX84C27ET1G
Related LinksSZBZX84, SZBZX84C27ET1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZBZX84C27ET1G Details Description
Related parts for SZBZX84C27ET1G
SENSOR 100PSI 5/8" 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
FUSE 200A 690V BRITISH datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
FERRITE CHIP 60 OHM 6000MA 1806 datasheet.pdf
RES 115.9254 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf