ON Semiconductor SZMM3Z9V1ST1G
SZMM3Z9V1ST1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMM3Z9V1ST1G
Brief Description
DIODE ZENER 9.1V 200MW SOD323
Datasheet Download
SZMM3Z9V1ST1G.pdf
Availability of SZMM3Z9V1ST1G
QUANTITY
SZMM3Z9V1ST1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMM3Z9V1ST1G
Internal Part NumberEIS-SZMM3Z9V1ST1G
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)9.1V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMM3Z9V1ST1G
Related LinksSZMM3Z, SZMM3Z9V1ST1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMM3Z9V1ST1G Details Description
Related parts for SZMM3Z9V1ST1G
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
C/A 62.5125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
SAFETY MAT 750X600MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 755MA 350 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf