ON Semiconductor SZMMSZ15T1G
SZMMSZ15T1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMMSZ15T1G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123
Datasheet Download
SZMMSZ15T1G.pdf
Availability of SZMMSZ15T1G
QUANTITY
SZMMSZ15T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMMSZ15T1G
Internal Part NumberEIS-SZMMSZ15T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSOD-123 Devices Assembly Site Transfer 29/Aug/2014
Assembly/Test Site Addition 07/Jan/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMMSZ15T1G
Related LinksSZMMS, SZMMSZ15T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMMSZ15T1G Details Description
Related parts for SZMMSZ15T1G
IC CLK ZDB 9OUT 133MHZ 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 42A DPAK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/22/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf