ON Semiconductor SZMMSZ15T1G
SZMMSZ15T1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMMSZ15T1G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123
Datasheet Download
SZMMSZ15T1G.pdf
Availability of SZMMSZ15T1G
QUANTITY
SZMMSZ15T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMMSZ15T1G
Internal Part NumberEIS-SZMMSZ15T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginSOD-123 Devices Assembly Site Transfer 29/Aug/2014
Assembly/Test Site Addition 07/Jan/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 10.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMMSZ15T1G
Related LinksSZMMS, SZMMSZ15T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMMSZ15T1G Details Description
Related parts for SZMMSZ15T1G
IC LATCH TRANSP OCT 3ST 20SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 11MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 1.5V 9MM RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .100 X .200 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf