ON Semiconductor SZMMSZ27T3G
SZMMSZ27T3G picture photo
Mfg. Part Number
SZMMSZ27T3G
Brief Description
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123
Datasheet Download
SZMMSZ27T3G.pdf
Availability of SZMMSZ27T3G
QUANTITY
SZMMSZ27T3G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMMSZ27T3G
Internal Part NumberEIS-SZMMSZ27T3G
Assembly/Test Site Addition 07/Jan/2015
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 18.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMMSZ27T3G
Related LinksSZMMS, SZMMSZ27T3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMMSZ27T3G Details Description
Related parts for SZMMSZ27T3G
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
CLIP RETAINER 25.5MM RP78601/602 datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 16A QC TERM datasheet.pdf
OSC XO 66.6666MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
TOOL PART SHEAR BLADE ANVIL B datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 390 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount Vertical datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 1A DO204AL datasheet.pdf
750 TB RIS CLA 90D STACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf