ON Semiconductor SZMMSZ39T1G
SZMMSZ39T1G picture photo
Mfg. Part Number
SZMMSZ39T1G
Brief Description
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123
Datasheet Download
SZMMSZ39T1G.pdf
Availability of SZMMSZ39T1G
QUANTITY
SZMMSZ39T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of SZMMSZ39T1G
Internal Part NumberEIS-SZMMSZ39T1G
Assembly/Test Site Addition 07/Jan/2015
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 27.3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SZMMSZ39T1G
Related LinksSZMMS, SZMMSZ39T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
SZMMSZ39T1G Details Description
Related parts for SZMMSZ39T1G
TRIMMER 10K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT DIPO HALF KNUCKLE ELB 2.4GHZ datasheet.pdf
FINGERSTOCK BECU 11.43X381MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
COPPER IN-LINE REDUCING SPLI datasheet.pdf
IC REG LDO 5.1V 0.3A SNT6A datasheet.pdf
SWITCH DIP 6POS TOP SLIDE SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V datasheet.pdf