Kyocera Display T-51750GD065J-FW-ADN
T-51750GD065J-FW-ADN picture photo
Mfg. Part Number
T-51750GD065J-FW-ADN
Manufacturer
Product Category
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
Brief Description
LCD 6.5" TFT MOD 640X480 VGA
Datasheet Download
T-51750GD065J-FW-ADN.pdf
Availability of T-51750GD065J-FW-ADN
QUANTITY
T-51750GD065J-FW-ADN Order Process
Ship out your order
Specifications of T-51750GD065J-FW-ADN
Internal Part NumberEIS-T-51750GD065J-FW-ADN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTFT LCD Displays
PCN Obsolescence/ EOLT-51750 Devices 05/Mar/2015
PCN Assembly/OriginAssembly Site Transfer 12/Mar/2014
Assembly Site Transfer 09/Feb/2015
PCN PackagingT-51750GD065J-yy-yyy,T-55619GD065J-LW-AAN 30/Jul/2014
PCN OtherMultiple Changes 16/Apr/2015
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - LCD, OLED, Graphic
Series-
Display TypeTFT - Color
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size6.5" (165.10mm)
Viewing Area132.50mm W x 99.40mm H
BacklightCCFL
Dot Pixels640 x 480 (VGA)
InterfaceCMOS
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
Dot Size-
Dot Pitch0.21mm W x 0.21mm H
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T-51750GD065J-FW-ADN
Related LinksT-51750GD0, T-51750GD065J-FW-ADN Datasheet, Kyocera Display Distributor
T-51750GD065J-FW-ADN Details Description
Related parts for T-51750GD065J-FW-ADN
RES SMD 182K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE NEUTRAL LINE 64A datasheet.pdf
MACH SCRW PAN COMB 8-32 4/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
TERM MARKER datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT datasheet.pdf
762 TB SOCKET RA PCB/UP datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 2.1A TO277A datasheet.pdf