ST T1050H-6I
T1050H-6I picture photo
Mfg. Part Number
T1050H-6I
Manufacturer
Product Category
Triacs
Brief Description
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB
Datasheet Download
T1050H-6I.pdf
Availability of T1050H-6I
QUANTITY
T1050H-6I Order Process
Ship out your order
Specifications of T1050H-6I
Internal Part NumberEIS-T1050H-6I
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsT1050H View All Specifications
Product Training ModulesAC Switches Family, Part One
AC Switches Family, Part Two
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyTriacs
SeriesSnubberless™
PackagingTube
Triac TypeAlternistor - Snubberless
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)10A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)1V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)100A, 105A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)50mA
Current - Hold (Ih) (Max)75mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T1050H-6I
Related LinksT105, T1050H-6I Datasheet, ST Distributor
T1050H-6I Details Description
Related parts for T1050H-6I
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 28HTSSOP datasheet.pdf
FUSE 40A 500V CLASS GL/GG datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN DIN M REV FEMALE 78POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC QFN datasheet.pdf
MICROCONTROLLER DEV KIT datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAM,LOGIC,SHORT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf