Littelfuse T10C220JF
T10C220JF picture photo
Mfg. Part Number
T10C220JF
Manufacturer
Product Category
TVS - Thyristors
Brief Description
THYRISTOR TVS 220V 250A 3PIN RDL
Datasheet Download
T10C220JF.pdf
Availability of T10C220JF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T10C220JF Order Process
Ship out your order
Specifications of T10C220JF
Internal Part NumberEIS-T10C220JF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Thyristors
SeriesSIDACtor®
PackagingBulk
Voltage - Breakover265V
Voltage - Off State220V
Voltage - On State4V
Current - Peak Pulse (8/20µs)250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)100A
Current - Hold (Ih)-
Number of Elements2
Capacitance-
Package / CaseRadial - 3 Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T10C220JF
Related LinksT10C, T10C220JF Datasheet, Littelfuse Distributor
T10C220JF Details Description
Related parts for T10C220JF
IC CONTROL/LNB SUPPLY 20PWRSOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CBL ASSY DIN FMALE 6' R/A 13POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 400K OHM 1.5W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 25.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf