Sensata Technologies/Airpax T11-2-15.0A-31976-2
T11-2-15.0A-31976-2 picture photo
Mfg. Part Number
T11-2-15.0A-31976-2
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
T11-2-15.0A-31976-2.pdf
Availability of T11-2-15.0A-31976-2
QUANTITY
T11-2-15.0A-31976-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of T11-2-15.0A-31976-2
Internal Part NumberEIS-T11-2-15.0A-31976-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesSNAPAK®
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeToggle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T11-2-15.0A-31976-2
Related LinksT11-2-15., T11-2-15.0A-31976-2 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
T11-2-15.0A-31976-2 Details Description
Related parts for T11-2-15.0A-31976-2
FIXED IND 820UH 53MA 17 OHM SMD datasheet.pdf
LOCATOR PLATE DIP CONNECTOR datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.6A SOT23 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
4X5 MTE PIN SR RIBBED .100CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
BUZZER 48-120VDC/AC 75-85DB PNL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 4HUSON datasheet.pdf
RES 1.54M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf