Schurter T11-611R-15
T11-611R-15 picture photo
Mfg. Part Number
T11-611R-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 48VDC
Datasheet Download
T11-611R-15.pdf
Availability of T11-611R-15
QUANTITY
T11-611R-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of T11-611R-15
Internal Part NumberEIS-T11-611R-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 20/Nov/2015
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesT11
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC48V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T11-611R-15
Related LinksT11-6, T11-611R-15 Datasheet, Schurter Distributor
T11-611R-15 Details Description
Related parts for T11-611R-15
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 125POS TYPE B VERT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 2.2M OHM 6SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.22A 85 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf